Znasz trzy słowa które warto pamiętać w każdej sytuacji?

Zapadła mi mocno w pamięć i serce przeczytana gdzieś, nie pomnę gdzie, opowieść o dalekowschodnim władcy.

Jego królestwo chyliło się ku upadkowi a podwładni byli przerażeni postępującą degrengoladą, bo ich władca stale się martwił.

Kiedy było źle – martwił się, że jest źle. Kiedy było dobrze – nie potrafił się tym cieszyć gdyż martwił się że za chwile może być źle.

Zdesperowane otoczenie wyczerpawszy miejscowe źródła pomocy w postaci mędrców, szamanów i lekarzy sięgnęło w końcu po pomoc z importu.

Trudno powiedzieć czy był to amerykański naukowiec czy rosyjski psycholog i mroki niepamięci kryją ile otrzymał za swoją bezcenną terapię. Ważny był doskonały rezultat jaki przyniosła, będąc prosta w swojej okrągłości.

Zagraniczny konsultant podarował władcy grawerowany pierścień i zalecił by ten spoglądał na niego za każdym razem kiedy zacznie się martwić – zarówno w złych czasach jak i w dobrych chwilach.

Na pierścieniu były wygrawerowane trzy słowa:

„TO TEŻ PRZEMINIE”

 


Drogi Czytelniku – mam do Ciebie prośbę. Jeśli dotarłeś do tego miejsca to zainteresował Cię ten tekst. Daj szansę na kontakt z nim także innym. Udostępnij go Twoim znajomym! Dziękuję Ci w swoim i ich imieniu!
Możesz użyć linku http://jarekguc.pl/2015/02/18/znasz-trzy-slowa-ktore-warto-pamietac-w-kazdej-sytuacji/ lub poniższych ikon

 

Jarek Guc

 
  • http://koincydencje.pl/ VQ

    Mam złą wiadomość: nic nie
    trwa wiecznie. I dobrą: nic nie trwa wiecznie.

Subskrybuj
Posty na maila
Join millions of other followers
Powered By WPFruits.com